JAK ČASTO CHODIT NA MASÁŽ.

Odpověď záleží na tom, co od masáže očekáváte. Co máte za problém nebo za přání. Z tohoto požadavku vyplyne interval a druh masáže, který budeme provádět. Dnes si tedy povíme jak často chodit na klasickou (nebo-li švédskou) masáž, při běžném zatížení těla.

Pokud se rozhodnete chodit pravidelně, pak je nejlepší interval jednou týdně. To je ideální. Samozřejmě chápu, že každý máme nějaké časové a finanční možnosti. Jeli pro vás tedy jednou týdně moc, ale chcete o sebe pečovat a udržovat si tělo v dobrém, nebo pro vás přijatelném stavu, dá se zvolit jiný interval. Já s oblibou říkám, že si tento interval najdete sami. Alespoň se tak spojujete sami sebou a se svým tělem. Učíte se ho vnímat, cítit, respektovat a naslouchat, co vám zrovna sděluje. Co vám chce říci a na co upozornit.

První dvě až tři masáže bych doporučil opravdu v intervalu jedenkrát týdně. Nejsou-li totiž svaly a tělo na masáže zvyklé, je lepší začínat zlehka a postupně přitvrzovat. Také tento interval umožní, abychom tělo a svaly uvolnili do požadovaného stavu a potom již tento stav udržovali a prohlubovali. Další masáž už si můžete zkusit třeba po 14 dnech a uvidíte, jak se budete cítit. Následující masáž můžete zkusit s odstupem 3 týdnů a zase budete pozorovat jak se cítíte. Možná se stane, že se v půlce třetího týdne již budete cítit nepříjemně, ucítíte jak tuhnete, nebo vás opět začne bolet hlava, třeba od krční páteře. Budete tedy vědět, že 3 týdny už je moc dlouhý interval a že je pro vás ideální chodit jednou za 14 dní.

Pokud se rozhodnete chodit nepravidelně, třeba jen po nějakém výjimečném sportovním výkonu, nebo při akutních bolestech, je to také možnost. I to je lepší než nic a tělu tak prokážete velkou službu.

S pravidelnými masážemi však můžete vašemu tělu a životu dát mnohem víc. Můžete tak svůj život výrazně zkvalitnit a v řadě případů i prodloužit.