Autotrakční lehátko

 

Autotrakční lehátko

Autotrakční lehátko má opravdu širokou škálu léčebných účinků.

Většinu z Vás budou asi nejvíce zajímat jeho účinky na páteř, plotýnky a pohybový aparát.

Díky možnosti obrácené polohy na tomto lehátku, což je možné provést, na rozdíl od jiných praktik, ve zcela uvolněném stavu. Dosáhneme dokonalého uvolnění,protažení svalů a páteře. Páteřní obratle se od sebe lehce roztáhnou a umožní tak meziobratlovým ploténkám, které jsou vlivem neustálé gravitace již deformované, nasát tekutiny, čímž se pročistí, vyživují, zvětší svůj objem a plní tak mnohem lépe svoji funkci. V některých případech, dochází i k návratu (po-vylezlé) ploténky, či uvolnění (skřípnutého) nervu.

 

images images (1)


To je opravdu jen jedna z mnoha možností, čím tělu můžeme prospět

 

Jogíni cvičí ásanu, takzvanou pozici na svíčku- stoj na hlavě, či modernější aero jógu – kde zavěšeni v síti, visí také, mimo jiné hlavou dolů. A vědí dobře proč. Obrácená poloha uvolňuje břišní orgány, doslova je promasíruje, propláchnutím pročistí a vyživí. V některých případech, poměrně častých – například u lidí s nadváhou, nedostatkem pohybu nebo sedavém zaměstnání uleví naopak překrveným orgánům. V důsledku odplavení krve z nohou je zvětšen průtok krve v plicích, mozku a samozřejmě celé horní poloviny těla. U všech tkání jsou propláchnuty a znovu zapojeny do hry, i ty poslední již zapomenuté vlásečnice a navrácen život tam, kde již byl minimální. Zlepší se tím výrazně, například mozková činnost, činnost plic, zraku, výživa a růst vlasů a v poslední řadě i kosmetické účinky. Takové prokrvení a výživu, totiž žádný krém nezajistí.

Dostatečné promytí a otevření mozkových vlásečnic odstraňuje většinu migrén a dalších bolestí hlavy. Autotrakční lehátko je proto vynikajícím doplňkem masáže.

 

KONTRAINDIKACE

Vážné srdeční onemocnění (těžší stavy po infarktu myokardu, těžké vrozené srdeční vady, stavy po mozkové mrtvici, při bolestech hlavy po zánětu mozkových blan, při výduti mozku,  zelený zákal oční,  akutní stavy po zlomeninách obratlových těl,  totální endoprotézy kyčlí a kolen,  po čerstvých operacích plotének páteře,  při hemofilii,  při těžké cukrovce,  stavy po operaci lebky,  stavy po vysoké amputaci jedné trvale vysoký krevní tlak,nadměrně zvýšená činnost štítné žlázy,  vážná vnitřní onemocnění (např. kolagenozy, akutní záněty a další dle lékaře).