Lávové kameny

 

Masáž s lávovými kameny

Je to  zcela zvláštní druh masáže. Lávové kameny jsou jednou z nejluxusnějších, nejúčinnějších  a nejpříjemnějších druhů masáží. Vychází ze znalostí a vědění starých mnoho tisíc let. Jednou z nejdůležitějších složek jsou masážní lávové kameny. Jde o kameny vzniklé z vulkánové činnosti, obsahující minerální a chemické prvky vzniklé za vysokých teplot, tudíž mají vysoké relaxační účinky. A to  jednak pro své léčivé vyzařování – mají vysokou energetickou vibraci a pro svoji schopnost akumulovat, držet a předávat teplo.  Nahřáté i studené kameny se používaly k léčení například v Číně, Indii,  mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány, na Havaji, Polynésii. Složení kamenů je velice důležité, ať už pro horkou nebo studenou terapii. Množství akumulovaného tepla závisí na jejich velikosti a kvalitě.

Působení, které masáž s lávovými kameny nabízí, je velice rozsáhlé. Teplo z kamenů pomáhá  v léčbě slabé kondice, detoxikace, zvyšuje mikrocirkulaci a tím přívod kyslíku  pro zvýšení buněčného metabolismu. Stimuluje krevní oběh, podporuje imunitní systém, uvolňuje  ztuhlé svaly, bloky, spazmy, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Zvláčňuje pokožku a otevírá póry. Pomáhá při potížích s klouby. Silně podporuje správnou  funkci lymfatického systému a odstraňování celulitidy. Zlepšuje energetický tok v lidském těle (energetických drah meridiánů) a harmonizuje energetická centra (čakry).

Tato masáž je velice relaxační a uvolňující. Lávové kameny pomáhají odstraňovat nespavost, stres, nervozitu a podobné „kamarády“, které v dnešní uspěchané a hektické době hodně z nás má.

Jak masáž s lávovými kameny probíhá?

Velice důležitá je komunikace s masérem. Pracujeme přeci jen s horkými kameny a ne každému vyhovuje stejná teplota. Kameny se nahřívají ve speciálním ohřívači, který zaručuje stálou teplotu. Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na 38-50°C. Nemějte obavy, že vás masér spálí. Kameny nejprve bere do ruky a poté masíruje, popřípadě přikládá na tělo.

Svaly nejprve uvolní a promasíruje jemnými  hmaty rukama. Poté masíruje již jen kameny.  Při masáži používá speciální aromatické oleje, které podporují léčivé účinky masáže a umocňují celou atmosféru. 

 

Indikace:

odstranění stresu a napětí v těle
stimulace krevního a lymfatického systému
podpora detoxikace těla
řešení problémů se spánkem
zmírnění bolestí kloubů, revmatismu, křečí
odstranění bolestí hlavy
odstranění svalového napětí
zvyšuje imunitu
odstraňuje energetické bloky
harmonizuje energetické dráhy (meridiány) a energetická centra (čakry)

 

Kontraindikace:

otevřené rány a modřiny
hypersensitivita na teplo
vysoký krevní tlak
nedávné operace
křečové žíly
infekční onemocnění
kožní infekce
sluneční popáleniny
záněty
těhotenství
 

CENA MASÁŽE:

  DÉLKA MASÁŽE   CENA
  Celé tělo 90 min 1700 Kč
  Nohy 60 min 1200 Kč
  Záda 60 min 1200 Kč